top of page

Časté otázky

Prečítajte si odpovede na často kladené otázky. Neváhajte sa na naś nakontaktovať a radi vám všetko vysvetklíme a objasníme.

Akú úroveň nemčiny musím spĺňať?

Prvým predpokladom k umiestneniu je, aby záujemca mal/mala aspoň minimálne komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka. Dôležité je schopnosť porozumieť a mať odvahu komunikovať. Niektoré rodiny prijmú opatrovateľky aj s mierne priemernou znalosťou nemeckého jazyka avšak týchto rodín je menej a preto doba umiestnenia môže byť dlhšia. Úplne základná úroveň nemčiny k umiestneniu je žiaľ nepostačujúca, preto odporúčame doučiť sa nemecký jazyk. V heimoch sa vyžadujú aj skúsenosti s opatrovaním.

2

Musím mať opatrovateľský kurz alebo certifikáty?

Opatrovateľský kurz NIE je podmienka k umiestneniu v Nemecku, ale je výhoda. Ak certifikáty máte,
prosím priložte ich.

3

Umiestňujete aj mužov?

Áno z  času na čas umiestňujeme aj mužov.

4

Je práca opatrovateľky v Nemecku v rodinách legálna a na akú zmluvu budem pracovať?

EuProgres umiestňuje a zamestnáva opatrovateľky už vyše 30 rokov iba na pracovnú zmluvu a legálne
čo potvrdzuje Formulár A1.

V rodinách ste zamestnancom EuProgresu, Vaša práca bude legálna nakoľko dostanete Európský formulár A1, odvody Vám odvádzame my a odmenu spolu so sviatočnými bonusmi budete dostávať na Váš účet. Budete mať vlastnú izbu, stravu a internet. Ak máte živnosť, môźete pracovať aj na svoju živnosť.

5

Budem mať zabezpečené dôchodkové poistenie ?

EuProgres ako Váš zamestnávateľ pri práci na pracovný pomer odvádza za Vás všetky zákonné poistenia vrátane dôchodkového.  Pri ukončení pracovného pomeru automaticky od nás dostanete zápočtový list, ktorý potvrdzuje dĺžku trvania pracovného pomeru.

6

Ako opatrovateľka budem v Nemecku zdravotne poistená?

Áno, na základe Európského poistenia a Formuláru A1 ktorý potvrdzuje, že za Vás ako zamestnávateľ hradíme všetky povinné odvody budete mať nárok na nevyhnutné zdravotné ošetrenie v každej krajine EÚ. Viac sa o Európskom poistení sa dočítate na portáli Vašej zdravotnej poisťovni. Európske zdravotné poistenie, rozsah zdravotného poistenia si môžete pozrieť na portáli Vašej zdravotnej poisťovne.

18

Akú zmluvu budem mať v Nemecku v heimoch ?

V heimoch budete mať nemeckú pracovnú, priamo heim Vám bude vyplácať aj mzdu.
Je možnosť pracovať veľa nadčasov a odmeny za prácu nadčas, príplatky za víkendy, sviatky a pod.  
Zdarma máte ubytovanie, stravu nie. Viac si prečítajte tu

19

Platím v EuProgres registračný poplatok?

Neplatíte žiadne registračné ani umiestňovacie poplatky.

20

Ako sa prihlásim ?

Zaregistrujte sa u nás bezplatne a nezáväzne. Zaregistrovať sa môžete cez web stránku TU, Facebook, WhatsApp, Viber, emailom alebo telefonicky. Po zaregistrovaní Vás bude kontaktovať koordinátorka náborového oddelenia.


Vykonáme s Vami krátky rozhovor kde Vás informujeme o procese a overíme znalosť nemčiny. Po úspešnom absolvovaní pohovoru Vám následne náborová pracovníčka predstaví voľné pracovne pozície, ktoré zodpovedajú Vašim jazykovým znalostiam, opatrovateľským schopnostiam a Vašim požiadavkám.
 
V prípade záujmu o heimy nám pošlete Váš životopis.

23

Na aké dlhé turnusy sa pracuje v Nemecku ?

V rodinách sú turnusy obyčajne 1-3 mesačné. Opatrovateľky môžu pracovať aj dlhodobo bez striedania a prísť domov len na dovolenku. Aktuálne voľné miesta si môžete pozrieť tu

24

Čo znamená záskok?

Je bežné že niektoré opatrovateľky v rodinách pracujú dlhodobo- bez striedania. Raz za čas si opatrovateľka vyberie na oddych napr 1-2 mesiace voľna – v takomto prípade hľadáme opatrovateľku ktorá krátkodobo zaskočí.

25

Aké sú podmienky práce pre heimy?

Heimoch sa nepracuje na turnusy, pracuje sa max. 50 hod. týždenne (max. 10 hodín denne), možné sú platené  nadčasy.  Po šiestich týždňoch je možnosť cestovať domov.  Cestu domov môžete organizovať aj nepravidelne podľa potreby.  Ak plánujete zostať doma viac ako 3 týždne je potrebné podať výpoveď. Pri opätovnom nástupe do práce sa uzatvorí nová pracovná zmluva. Viac info si prečítajte TU

26

Aké odmeny ponúkate pre opatrovateľky ?

Výška odmeny závisí od Vašich opatrovateľských skúseností a jazykových znalostí a samozrejme od
náročnosti pracovnej pozície a zdravotného stavu opatrovanej osoby. Odmeny konkrétnych pozícií nájdete
TU


Všeobecne sa výška platu uvádza v brutto sume. Aby sme sa vyhli nedorozumeniam pri ponuke rodiny a následnom umiestnení uvádzame výšku Vášho mesačného príjmu netto t.j. v „čistom“.
 

K pracovnej Zmluve dostanete doklad tzv: príkaz na cestu do konkrétnej rodiny, kde bude uvedená aj netto mzda.
 

Príklad: výška čistého platu opatrovateľky za odpracovaný trojmesačný turnus s veľmi dobrou znalosťou nemeckého jazyka sa podľa stavu pacienta pohybuje od 3450 – 3900 €.
 

Ak je úroveň Vašej nemčiny mierne pokročilá, výška Vášho čistého zárobku za trojmesačný turnus
bude približne 2550 - 3000 €.

 

Zdravotné sestry majú osobitné sadzby vzhľadom na ich vyššiu kvalifikáciu.
 

Dobrá rada: Ak si budete porovnávať naše pracovné ponuky s ponukami u iných zamestnávateľov, vždy sa pýtajte na výšku čistého zárobku za mesiac. Mnoho agentúr uvádza výšku mesačnej odmeny v brutto sadzbách napr. na živnosť, ktoré sú na prvý pohľad vyššie ale po prepočte zistíte, že výška čistého zárobku je oveľa nižšia.

27

Kto mi bude vyplácať výplatu a kedy?

Podpisom pracovnej zmluvy sa stávate zamestnancom spoločnosti EuProgres, preto výplatu dostanete vyplatenú od nás t.j. od spoločnosti EuProgres- Vášho zamestnávateľa.


Výplatný termín podľa pracovnej zmluvy je stanovený zákonom najneskôr 30-teho nasledujúci kalendárny mesiac. Prakticky väčšiou mzda je pripísaná na účet opatrovateľky 1-15-ho za predchádzajúci odpracovaný
mesiac.


Výhoda: v prípade požiadania poskyneme 1x mesačne zálohu.

28

Ako budem pripravená na cestu ?

Obdržíte od nás podrobné informácie o rodine a pred cestou Infopríručku k ceste a k pobytu s cennými radami k samotnému pobytu. Postačí čítať naše inštrukcie a stále budete o všetkom včas a podrobne informovaná. Odporáčame si čítať náš blog v ktorom nájdete veľa rád od našich opatrovateliek.

30

VÁŠ ÚSPECH

Úspech závisí od toho ako sa dokážete prispôsobiť novým podmienkam práce a zvyklostiam danej krajiny a rodiny.  Prvé 1-2 týždne pobytu sú najťažšie, nové prostredie, odlišná mentalita a kultúrne odlišnosti národa ale aj odlúčenie od rodiny, prispôsobenie sa iným zvyklostiam vyvinú na Vás tlak a budete zaźívať tzv. kultúrny šok.
 
Je to bežná vec, ktorá sa časom vytratí. Je dôležité byť trpeznlivým, vyčkať istú dobu, dovoliť si zvyknúť na všetko nové. ​Neodporúča sa robiť žiadne veľké rozhodnutia a zmeny. Dobrá strava, veľa spánku, komunikácia s okolím a trplezlivosť Vám veľmi pomôžu. ​Prečítajte si rady a opis skúseností našich opatrovateliek.

Naše koordinátorky budú taktiež budú nápomocné a v prípade ťažkostí sa môžete ich kontaktovať a poradiť sa.

Holding Hands_edited_edited_edited.jpg

Kontaktujte nás

0908 737 303

bottom of page